Сви поштоваоци класичне музике који су тог 5. јуна 2026. године били у
просторијама библиотеке “Илија Гарашанин” у Гроцкој, имали су част да присуствују незаборавном солистичком концерту виолинисткиње Сташе Будимлије. Сигурна сам да је на свакога од нас оставила снажан утисак и додирнула наша срца изводећи композиције са таквом лакоћом, али и јачином.
Имали смо прилику да слушамо „једну од најуспешнијих младих уметница која
овим наступом крунише досадашње музичко школовање.“ Њена уметничка биографија је изузетна јер броји 33 награде на такмичењима свих нивоа, али и више од 70 наступа на различитим концертима. Осим бројних похвалница које је добила, носилац је три дипломе „Љубица Марић“ и престижне плакете из фонда „Јелена Стојиљковић“, као и услова за престижну диплому „Корнелије“. Сташа је током свог музичког развоја стасавала у класи наставника Јована Цинцар-Костића, док јој је на овом концерту, као и током досадашњег рада, поуздана подршка и клавирски сарадник био Милош Спасић.
Концерт су увеличали својим наступима на клавиру и њен доскорашњи друг из
одељења, Ведран Бранковић, као и њена сестра Маргита Будимлија, гости концерта.
Сташа је ученица наше школе одељења 6/1. Веома је активна и на другим пољима, осим музике, свестрана је и одличан ђак. Међутим, она нас ускоро напушта!
Поменути солистички концерт истовремено представља и „испраћај младе
уметнице ка новим изазовима, будући да своје школовање наставља на гудачком одсеку Музичке школе „Јосип Славенски“ у Београду, са амбицијом да даље усавршавање настави на неком од водећих светских универзитета.“
Срећно и успешно, драга Сташо, и до неког новог импозантног концерта!
П.С. Недостајаћеш нам на часовима српског језика и књижевности.
Светлана Јакшић, проф. српског језика и књижевности
